Ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością cieszy się oświetlenie LED. Łatwość montażu i wiele możliwości aranżacyjnych to czynniki, które sprawiają, że coraz więcej osób chce posiadać takie rozwiązanie w swoim domu. Oświetlenie LED jest również bardzo doceniane przez architektów wnętrz, a także wszystkie osoby, które cenią sobie estetycznie wykonane mieszkania i inne powierzchnie użytkowe. Żeby montaż był jeszcze prostszy, a efekt wizualny ładniejszy – warto jest kupić aluminiowe profile LED.

Profile LED wykorzystywane są podczas montowania taśm LED, czyli giętkich pasków, na których znajduje się spora ilość diod, przez co podświetlenie jest równomierne na całej długości. Najczęściej profile LED są tworzone z aluminium. Są oprawami na wyżej wymienione taśmy, które dodatkowo zostają zabezpieczane specjalną osłoną przepuszczającą światło. Tego typu rozwiązanie pozwala na przykład na wbudowanie podświetlenia między płytki w łazience, kuchni itd. W ten sposób pomieszczenie może posiadać znacznie bardziej nowoczesny wygląd, który z pewnością zostanie doceniony przez niejednego gościa. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby profile LED razem z taśmami miały oświetlić cały dom. Ogromna różnorodność i możliwości montażowe pozwolą na przykład podświetlić stopnie schodów, szafki i blaty w kuchni, sufity, całe pokoje, podjazd przed budynkiem itd. Profile LED często są nawet konieczne, ponieważ odprowadzają one ciepło generowane przez taśmy, które może prowadzić do uszkodzeń diod.

Led profil
Led profil

Profile LED zwiększają walory wizualne, ponieważ sama taśma LED przyklejona do ściany nie będzie się dobrze prezentowała. Co więcej, owa taśma będzie także chroniona przed kurzem, wilgocią, pyłem itd.

Jakie są rodzaje profili LED?

Wyróżnia się liczne rodzaje profili LED, które różnią się nie tylko wyglądem, ale także zastosowaniem i właściwościami.

Profile LED liniowe

Taśmy LED składają się z kilku diod ułożonych w rzędzie. Żeby nie było widać charakterystycznych kropek, stosuje się profil z osłoną ze specjalnego tworzywa, dzięki któremu podświetlenie tworzy spójną linię. Bardzo często stosuje się je w końcowych, wykończeniowych etapach budowy domu.

Profile LED kątowe

Ten rodzaj stosuje się najczęściej w miejscach, w których powierzchnie łączą się pod kątem prostym. Z tego względu jest to rozwiązanie popularne w przypadku podświetlania sufitowego, a także meblowego, ponieważ światło będzie skierowane na wnętrze danego mebla, nie jego konstrukcję.

Profile LED hermetyczne

Zazwyczaj montuje się je w podłodze, ewentualnie w ścianie. Sprawdzają się w miejscach, w których taśma LED może być narażona na wilgoć, czyli na przykład w łazience i kuchni. Za pomocą specjalnego silikonu listwa LED zostaje zabezpieczona, spełniając normy IP67. Dzięki temu można sobie pozwolić na oświetlenie w ten sposób nawet kabiny prysznicowej od jej wnętrza!

Profile LED wypuszczane

W tym przypadku profil razem z taśmą zostaje wprowadzany we wcześniej przygotowane miejsce np. w szparę w ścianie czy też suficie. Są wykonywane w taki sposób, by jak najbardziej kryć krawędzie i inne nieestetyczne miejsca konstrukcji profilu.

Profile LED architektoniczne

Ten typ często jest wykorzystywany w miejscach komercyjnych. Profile tego typu pozwalają ułożenie kilku pasków LED obok siebie, a więc są całkiem szerokie. Dzięki temu taki profil może stać się z powodzeniem głównym źródłem światła w danym budynku.

Profile LED nawierzchniowe

Ten typ profili aluminiowych nie posiada charakterystycznych dla wielu tego typu produktów skrzydeł, które maskują cięcia. Najczęściej wykorzystuje się je w przypadku podświetlania szafek oraz blatów kuchennych.

Profile LED przypodłogowe

Ten rodzaj charakteryzuje się niesamowitymi walorami wizualnymi. Stosuje się je w zastępstwie listew podłogowych. Dzięki odpowiedniej budowie dobrze odprowadzają ciepło, co zapewnia długowieczność. Przez to można je spotkać w wielu biurach, hotelach, sklepach itd. Dzięki temu każde pomieszczenie może stać się wyjątkowym miejscem.

Profile LED drążkowe

Ten rodzaj jest owalny, dlatego tego typu profil nie będzie najlepszym rozwiązaniem np. do oświetlania sufitu, ale za to doskonałym w przypadku tworzenia mebli, Ten profil może posłużyć chociażby za nogi od stołu lub inne elementy według wizji twórcy.

Promocje w domu światła